Unlimited PowerPoint templates, graphics, videos & courses! Unlimited asset downloads! From $16.50/m
Advertisement
  1. Business
  2. Resumes

20 најдобри современи (нови стилови) Промоција на шаблони (за 2019 година)

by
Read Time:15 minsLanguages:

Macedonian (Македонски јазик) translation by Andrijana Mitevska (you can also view the original English article)

Во потрага сте по работа? Еве што треба да знаете.

Пазарот на труд во 2019 година ќе биде поконкурентен од кога и да било. Поминаа деновите кога конкуренцијата за работни места беше локална. Сега, глобално е.

Затоа, како апликант, треба да се истакнувате. И место за почеток е со вашата биографија. Без разлика на вашите искуства или каде што сте го стекнале образованието, апликациите често го расчистуваат првиот чекор низ првиот поглед на самото резиме. На глобално поврзан пазар со потенцијално стотици апликанти, ова ви остава само еден јасен избор - да изградите зачудувачка биографија за да привлечете внимание.

Еве само еден пример за атрактивно резиме кое ќе го најдете на Envato Elements:

Resume Cover Letter TemplateResume Cover Letter TemplateResume Cover Letter Template

На пазарот во 2019 година, современи шаблони за продолжување се од суштинско значење. Новите стилови за продолжување се дизајнирани да одговараат на она што работодавците го бараат денес и во иднина. Современите шаблони за продолжување ја преземат тешката работа од процесот на градење на биографијата, со тоа што ќе ви дадат претходно изградена, професионална содржина за работа. И овие стилови за продолжување можете да ги најдете на Envato Elements, како и на Envato's GraphicRiver .

Сè што треба да направите со овие стилови на резиме е да ја замените содржината на содржините со вашите сопствени информации. Напредниот дизајн и стилските акценти што ги гледате ќе бидат зачувани. Тоа навистина го зема бран на работа од создавање на биографија, и им овозможува на вашиот рекорд да зборува за себе. Да ги погледнеме современите шаблони за продолжување.

Каде да ги пронајдете најдобрите шаблони за резиме

Најдобрите нови стилови на продолжување за 2019 година може да се најдат на Envato Elements. Елементите се сервис за сите-ти-да-преземи за креаторите . Таа располага со широк спектар на прекрасни средства - графички шаблони, проекти, слики и друго.

hundreds of resume styleshundreds of resume styleshundreds of resume styles
Ќе најдете стотици професионални нови стилови за продолжување на Envato Elements. Сите достапни за ниска месечна претплата.

За ниска месечна претплата, можете да го отклучите неограничениот пристап до целосната длабочина на библиотеката Elements. Во 2019 година, навистина нема причина да губи драгоцено време за градење на вашата современа биографија од нула. Наместо тоа, одберете шаблон од Envato , паднете во сопствената содржина и пристапете кон вашата кариера со поголема доверба!

Топ Современи продолжени шаблони ( Енвато Елементи)

Подготвен за да започнете? Еве неколку од најдобрите современи стилови на располагање на Elements for 2019:

1. Шаблон за резиме 29

Одличен дизајн е навистина безвременски, и овој нов стил на продолжување јасно го илустрира тоа. Добро прилагоден за бескрајни кариери и индустрии, овој образец е наменет за линеарен проток. Информациите за профилот доведуваат до кратка биографија, за да поставите сцена за тоа кој сте како личност. Под него се дели во две колони дизајнирани да го покажат своето образование и искуство.

Resume Template 29Resume Template 29Resume Template 29

Најдобро од сè, ова резиме може да се уредува во различни софтверски платформи за да се осигура дека е целосно употреблив за вас. Целосните опции за персонализација поврзан со бесплатен водич за помош го прават овој еден од наједноставните и најдобрите нови стилови за продолжување на располагање.

2. Едноставно Продолжи го Шаблонот на Аната

Повеќето наставни обрасци се градат околу две теми: образование и искуство. Се разбира, ова е одлично и многу корисно, но тоа не ја доловува целосната слика на многу кандидати за работа. Критичките вештини можеби не се лесно поврзани со одредена позиција или академска програма.

Simple Resume Template AnataSimple Resume Template AnataSimple Resume Template Anata

Тука се појавуваат шаблони како овој. Еден од најдобрите стилови за продолжување што ќе го видите во 2019 година е резимето базирано на вештини. И токму тоа е спектакуларниот шаблон од Елементите. Можете да ги потенцирате, рангирате и да ги постигнете вашите вештини и експертиза во живописна лента дизајнирана за да привлечете внимание дури и на прв поглед.

3. Исчистете го шаблонот за продолжување Блер

Често се вели дека "поедноставно е подобро". Оваа фундаментална вистина се однесува на многу нешта, вклучувајќи ги и резимеата. Лесно е да го одвлекува вниманието на гледачот со премногу графика, илустрации и фенси текстуални ефекти. Понекогаш е најдобро да се задржи едноставно, и нека твојата приказна зборува за себе.

Clean Resume Template BlairClean Resume Template BlairClean Resume Template Blair

Новиот Блер продолжува со шаблонот е совршен за ова. Јасна насловна лента и место за насловот на глава ја поставуваат сцената за целосната приказна подолу. Тука се испуштаат топли графики. Наместо тоа, ќе најдете простор за сите ваши релевантни детали, информации за контакт и референци.

4. Чист шаблон за резиме

Како што споменавме, Елементи е услуга која можете да ја даунлоадирате. Но, тоа не значи дека некои шаблони не додаваат повеќе вредност од другите. Ова е одличен пример - еден шаблон ви носи и префинет шаблон за продолжување и соодветен образец на придружно писмо. Работодавците наградуваат многу стилски поени, па затоа е важно вашето резиме и писмото да се усогласат и со содржината и со дизајнот.

Clean Resume Cover Letter TemplateClean Resume Cover Letter TemplateClean Resume Cover Letter Template

Двата документи имаат појавување на странични ленти за фотографија на профилот, детали за контакт и референтни списоци. Внеси своја сопствена содржина во претходно изградените местоположби на десната страна, а за само неколку минути, ќе бидеш спакуван моќен еден двоен удар и од продолжување и со писмо што ќе ви помогне да ја следите вашата работа за соништа во 2019 година.

5. Дизајн Шаблони.13 за резиме

Ако сакате да направите храбра изјава со вашиот нов стил на продолжување во 2019 година, го нашол совршен модерен образец. Овде ќе најдете целосно изменета дефиниција на Adobe Illustrator, дизајнирана да скока од страната. Светла боја акценти на врвот контра убаво со традиционалните блокови на содржината на дното.

Resume Design Templates 13Resume Design Templates 13Resume Design Templates 13

Бидете сигурни дека ќе поминете извесно време со прилагодување на боите, фонтовите, сликите и многу повеќе за да го направите овој современи наставнички план свој. Illustrator ви дава целосен арсенал на креативни алатки за да го изградите најдоброто можно продолжување. Се што ви треба е да го додадете вашиот запис за да се совпаднете.

Најдобра форма за продолжување од GraphicRiver

Елементите се одлични ако сакате неограничени преземања, но тоа не е единствената опција што Envato може да ја понуди. Ајде да провериме GraphicRiver , кој е изграден на моделот "pay-as-you-go". На GraphicRiver , вие не плаќате надоместок за пристап, но наместо тоа плаќате за секој шаблон што го преземате. Еве земање примероци од она што ќе го најдете:

GraphicRiver resume stylesGraphicRiver resume stylesGraphicRiver resume styles
Можете да најдете илјадници современи шаблони за продолжување на GraphicRiver . Плаќаат за секој образец поединечно.

GraphicRiver е одличен ако ви треба само еден шаблон за да го преработи вашиот стил на продолжи. Ајде да се нурнеме и провериме 15 од најдобрите современи шаблони за продолжување достапни наGraphicRiver .

1. Минимална резиме / биографија

Понекогаш, минималистичкиот изглед е најдобар кога се гради современа биографија. Овој шаблон од GraphicRiver ја задоволува оваа потреба со чист изглед изграден околу празни места. Бидете сигурни дека тоа не е иронично, иако. Профилот дел на врвот на страната се издвојува со недопрени, но сепак препреки дизајн.

Minimal Resume CVMinimal Resume CVMinimal Resume CV

Како и со примерот на Елементите погоре, овој образец вклучува соодветен образец на шаблон за да креираш целосен пакет за кариера за да си на пазарот . Исто така е супер-разноврсна, поддржана во Adobe Illustrator и Photoshop софтверот, заедно со Microsoft Word. Оваа флексибилност овозможува уредувања од речиси било каде.

2. Резиме CV

Друга опција за комбиниран шаблон за продолжување и за насловна буква може да се најде тука. Овој нов 2019 формат за продолжување е јасен и до точка. Тука нема да најдете многу графики и живописни бои. Наместо тоа, ова продолжение дефиниција има за цел да ја направи вашата експертиза издвоите. Тежината е тежок кон работното искуство, поставувајќи го предниот и центарот на страницата.

Resume CV PackageResume CV PackageResume CV Package

Една работа на која овој образец се фокусира е ефикасноста и во стилот и во комуникацијата. Големите задебелени букви го прават вашето име скок од страната, со комплементарен имиџ. Детали за контакт се спакувани во минимален простор, а краток профил се наоѓа во дискусија за релевантните искуства.

3. Портокалово и Еври резиме

Како што разговаравме, работодавците често ќе гледаат стотици резимеа за едно објавување. Така, тоа е императив да се задржи твое на една страница. Некои вработувања менаџери одат толку далеку што да се отфрли продолжува кои заземаат премногу простор. Brevity е неопходно во 2019 година. Овој полиран шаблон е дизајниран да ја максимизира содржината поставена на една страница.

Orange and Airy ResumeOrange and Airy ResumeOrange and Airy Resume

Ќе најдете распоред на шема на мрежа со цел да се осигурате дека сè што имате да го кажете чисто се вклопува на еден лист. Headshot, профилот, деталите за контакт, искуството, образованието и вештините - ќе најдете сето тоа тука. Благодарение на компактен, внимателен стил, сè суштински се вклопува на една страница. И ако можете да користите повеќе од еден, ќе пронајдете уште повеќе содржини наменети за тоа.Овој образец навистина одговара на секоја потреба.

4. Продолжи / биографија (2 страници)

Често, колоните се најдобри и наједноставни начини да се издвојат два типа на содржини. Овој шаблон за продолжување не е исклучок. Ќе најдете колона на профилот од левата страна и десната колона од десната страна, во која ќе можете да го претставите своето знаење и искуства.

Resume CV 2 PageResume CV 2 PageResume CV 2 Page

Изграден и за креативниот софтвер на Adobe и платформата на Microsoft Word, ова е лесно уредлив и еминентно флексибилен шаблон изграден за да ги задоволи потребите на секој професионалец. Ако го барате најдобриот формат за продолжување, тешко е да тргне наопаку со оваа типична кариера.

5. Задебелување и колоритно минималистичко резиме

Премногу резимеа се бели и безбојни. Кога ја градите својата реновирана биографија за 2019 година, еден начин да се издвоите е преку креативното користење на бојата. Тоа е местото каде шаблони како овој го погодија нивниот чекор.

Bold and Colorful Minimalist ResumeBold and Colorful Minimalist ResumeBold and Colorful Minimalist Resume

Особено погоден за креативци и хонорарни преведувачи, ова продолжение дефиниција обезбедува незаборавно стил во компактен пакет. Тоа е чудесно доволно за да привлече внимание, но доволно професионално да ја пренесе вистинската порака до регрутер. Дајте му на овој изглед ако сакате да изградите нешто друго.

6. Резиме и писмо со продолжение

Пристапот на временската линија се ожени со минатото и сегашноста, и тоа е еден од моите омилени пристапи во градењето на реставрацијата. Поврзување на оние минати работа и вештини ќе покаже на агентот зошто сте совршен избор за нивната работа отворање.

Resume and Cover LetterResume and Cover LetterResume and Cover Letter

Во InDesign, можете да го прилагодите овој образец кој одлично ги користи бесплатните фонтови и е подготвен за печатење благодарение на CMYK боите и високиот DPI.

7. Шарено резиме

За да го смените вашиот стил уште повеќе, тешко е да тргне наопаку со овој елегантен и едноставен современ образец за продолжување. Тоа вклучува сè што професионалците очекуваат во продолжението на највисоко ниво и, исто толку важно, ништо што не го прават. Ова ќе ве оддели на позитивен начин.

Colorful Timeline ResumeColorful Timeline ResumeColorful Timeline Resume

Уште подобро, лесно се прилагодува и уредува на мешавина на софтверски платформи. Word, Pages. Photoshop и Illustrator сите имаат свои шаблони во овој пакет. Едно нешто што го прави овој издвоен е вклучен мулти-цел писмо дефиниција. Користете го како пропратно писмо за воведување, или како порака за благодарам за да го запечатите договорот.

8. Сиво задебелено резиме

Овој урбан нов стил на продолжување ја користи едноставната вистина за "помалку е повеќе". Секциите се издвојуваат со дарежливи линии и пролонгирани празнини. Затоа е идеално за професионалци во рана кариера кои можеби немаат повеќе позиции и степени на листата. Наместо да групира ограничено искуство заедно, овој образец суптилно го трансформира недостигот во нешто што е визуелно привлечен.

Grayscale Bold ResumeGrayscale Bold ResumeGrayscale Bold Resume

Ништо не вели неискуство како продолжение на половина страница со видлива празна дното. Фокусирајте се на делот за профилот за да ја раскажете вашата приказна, а останатите содржини ќе ги полнат празнините. Вие ќе бидете подготвени да ја направите следната кариера и да започнете да градите подолготрајна биографија во иднина со голема приказна за раскажување.

9. Професионален резиме Шаблон - 4 страници

Оваа опција е изградена посебно за креативци и академици. Традиционалните резимеа често не вклучуваат посебни делови за академски искуства како истражување и предмети. Но, ова еден исполнува лажат доста рака. Нормалните искуства, образование и референтни делови што ги очекувате се целосно присутни и подготвени да ја раскажат вашата приказна, но навистина се фокусираат на понудите за додавање вредност што ги вклучува дефиницијата.

Professional Resume Template - 4 PagesProfessional Resume Template - 4 PagesProfessional Resume Template - 4 Pages

Овие посебни делови се совршени за работи кои тешко се квантифицираат - искуства стекнати надвор од работното место, воннаставни работи, истражување на тема за која сте страстни. Но, овие работи секлучни во академските и креативните прилагодувања и честопати се креатори на разлики при донесувањето одлуки. Презентирајте го целиот пакет овде.

10. Сино и портокалово комплементарно резиме

Постојат многу современи шаблони за продолжување на располагање за 2019 година, но некои едноставно се издвојуваат за чиста визуелна привлечност. Овој трендовски изглед е во првите редови на продолжувањето денес. Одделот за профили ги содржи местата за профил или биографија, плус табела за прикажување на каналите на социјалните медиуми. Иако е насочена кон дизајнери и креатори , овој моќен шаблон е доволно разноврсен за да служи речиси за секоја кариера.

Blue Orange Contemporary ResumeBlue Orange Contemporary ResumeBlue Orange Contemporary Resume

Исто така, ќе најдете делови за да комуницирате со меки вештини кои не се ограничени на нормалното образование + искуство со лента; ја покажете својата експертиза на првата страница, рангирајте ги и освоите ги своите вештини во втората, па дури и накусо ги истакнете вашите хоби. Во 2019 година, ангажирањето на менаџерите се повеќе се фокусира на рамнотежата помеѓу работата и животот и целосната мерка за една личност. Конструктивно споделување на она што го уживате надвор од работата го прави попривлечен како поединец - и кандидат.

11. 2-во-1 пакет за резиме

Овој 2-во-1 пакет гради остроумна естетика и потоа се дели на две сосема уникатни стилски опции. Дизајнот е компактен и работи совршено како документ на една страница, ако барате да ги задржите работите кратки. Но, кога ќе дојде време да одберете опција за боја, имате два различни и смели избори.

2 in 1 Resume Bundle2 in 1 Resume Bundle2 in 1 Resume Bundle

Изберете стилски жолто-црно за да создадете зуи и да ве издвоите. Или задржи работите недооценено со задебелени контрасти на сивата палета на бои. Пробајте ги двете опции и видете што најдобро одговара на вашиот личен бренд. Вклучениот образец на шаблон за подршка е предмет на истиот стил, така што лесно можете да изградите соодветен сет.

12. Продолжи современиот пакет за потсетување и покриено писмо

Сурфање на GraphicRiver за совршен модерен стил на продолжување, но не сигурно точно изгледот кој го обидувате да го фатите? Заштедете време и пари со избирање пакет од 3 во 1 како овој. Во едно преземање нема да добиете еден, туку три уникатни и полирани распореди кои се подготвени да ги прилагодат. Секој вклучува соодветно пропратно писмо во истиот стил.

Resume and Cover Letter ContemporaryResume and Cover Letter ContemporaryResume and Cover Letter Contemporary

Покрај малите разлики во изгледот и стилот, примарен контраст во овие три е во палетата на бои. Сина и црна, недооценено бело и злато, и едноставен сиво кат да ви даде огромно трио за да изберете.Користените фонтови се бесплатни, така што можете да го помешате и да одговарате текст за да инјектирате уште повеќе различни.

13. Резиме за лесно едитирање

Често, најдобриот формат за продолжување е директен, непристоен стил кој се презентира без изговор. Тоа е она што ќе го најдете со оваа современа биографија и пропратно писмо. Запомнете, вашата биографија може да биде една од стотиците што ќе пристигнат за позиција. Се исплати да комуницира брзо и едноставно. И за деталите насочени работни места, краткост и префинетост покажува исклучи вашиот таленти суптилно, но сигурно.

Easily Editable ResumeEasily Editable ResumeEasily Editable Resume

Headshot, контакти, образование, вештини, искуство и референци - сите се вклопуваат на првата страница ако е потребно. Во светот на бизнисот, често е најдобро да се следи правилото со еден лист. Овој образец ја повлекува болката од поставувањето на биографија. Сè што треба да направите е да ги пополните текстуалните и имиџраните имиња и да ја направите вашата кариера потег со новооткриената доверба.

14. Црно-бело и задебелено резиме

Повторно и одново, видовме задебелени удари на бои распрснати низ современите резимеа. Сепак, ова не ја намалува бесконечната привлечност на бинарниот контраст. Овој шаблон е погоден за секоја кариера во секое време - и тоа ќе ве спаси и со мастило. Сето тоа е црно-бело тука, дури и опција за глава.

Black and White Bold ResumeBlack and White Bold ResumeBlack and White Bold Resume

Со вграден шаблон за покритие и способноста да се направат сите промени во Microsoft Word, може да се изгради професионална биографија само со неколку кликања. Затоа ова навистина се издвојува. Не ви е потребен скап и сложен софтвер за уредување, или висококвалитетен печатач, за да создадете совршено продолжение во флеш. Секој компјутер кој работи со Word со ласерски печатач ќе ве стави на пат.

15. Резиме / биографско писмо Комбо пакет

Последно, но не и најмалку важно, стигнавме до друг разноврсен формат кој ги задоволува потребите на секој кандидат за работа во 2019 година. Исто како и предлогот погоре, овој нов стил на продолжување се држи до две бои: црно-бело. Компатибилен со Microsoft Word и Adobe Photoshop и Illustrator платформи, можете да направите изјава со модерен распоред и шаблон со шаблони за покривање на големи букви. Користете ги стандардните изгледи или помешајте ги мешаните содржини со содржина за да ги направите документите свои.

Resume CV Cover Letter Combo PackResume CV Cover Letter Combo PackResume CV Cover Letter Combo Pack

Бидете сигурни да ги разгледате и алтернативните намени за придружното писмо. Не сите позиции бараат ова писмо за воведување. Ако не го направат тоа, рециклирајте го образецот и користете го како следно писмо за благодарност до менаџерот за вработување. Сертификатите и перформансите на интервјуто не секогаш го потпишуваат договорот во конкурентниот глобален пазар на работа во 2019 година. Совесноста и дискрецијата зад зборовите на благодарност може да биде само пречка за вас да ја направите вашата кариера на соништата да се движи во следната година.

Дизајнирајте резиме сега

Сега, кога гледавме на дваесет од најдобрите современи биографии на пазарот денес, време е да почнеме да градиме своја. Направете ја вашата кариера да ја пребарувате за вашиот рекорд во 2019 година, да излезете и да го срушите светот.

Изберете еден од новите шаблони за продолжување од неверојатната библиотека за содржини на Envato . Или изберете еден од новите стилови на продолжување од GraphicRiver . Како што можете да видите, поважно е од кога и да било порано да се издвои над толпата. И ако не сте професионален професионалец, веќе не сте во неповолна положба благодарение на овие професионални шаблони.

Advertisement
Did you find this post useful?
Advertisement
Looking for something to help kick start your next project?
Envato Market has a range of items for sale to help get you started.