Advertisement
 1. Business
 2. MailChimp

19+ Најдобри мејл шаблони за MailChimp Отворени е-пошта за билтени за 2018 година

Scroll to top
Read Time: 11 min

Macedonian (Македонски јазик) translation by Stefan Nikolov (you can also view the original English article)

Градење на вашата e-mail листа е една од најважните задачи што може да го трансформира вашиот бизнис.  Но, откако ќе почнете да добивате претплатници, уште поважно е да ги испраќате на редовна основа за да ја негувате врската и да воспоставите доверба.

Тоа е каде MailChimp е-мејл шаблони и билтени шаблони дојде во рака. Тие ви заштедуваат време затоа што не мора да почнувате од нула за да креирате кампања или билтен и бидете сигурни дека вашите пораки ќе изгледаат постојано секој пат кога ќе ја контактирате вашата листа.  Згора на тоа, тие се лесно да се прилагодат и благодарение на реагираниот дизајн - одлично изгледаат и на десктоп и на мобилни е-пошта клиенти.

Шаблони со е-пошта за е-пошта на MailChimp се достапни од Envato Elements:

MailChimp email templates from Envato ElementsMailChimp email templates from Envato ElementsMailChimp email templates from Envato Elements
Популарни шаблони за е-пошта од Envato Elements.

Можете исто така да најдете многу Шаблони на MailChimp Отворени е-пораки на ThemeForest:

MailChimp email templates from ThemeForestMailChimp email templates from ThemeForestMailChimp email templates from ThemeForest
Популарни е-пораки од ThemeForest.

Во овој преглед, ги собравме најдобрите шаблони на MailChimp со одговорен дизајн на е-пошта, за да ви помогнеме да ги однесете вашите пораки до следното ниво во 2018 година.

Најсоодветни шаблони на MailChimp

MailChimp е омилен за многу сопственици на бизниси поради неговата едноставна употреба, великодушен бесплатен план и способност да создадат моќни автоматизирани секвенци. Шаблони вклучени во овој преглед се одличен избор дали испраќате е-пошта на вашата листа за да ги споделите најновите производи, промоции или едноставно колекција од најпопуларните блог постови.  Освен што имаат дизајниран одзив, тие лесно се прилагодуваат со интерфејс за влечење и спуштање и можат да се користат во различни индустрии.

1. Префрли - Шаблон за бизнис билтен

Switch MailChimp Newsletter TemplateSwitch MailChimp Newsletter TemplateSwitch MailChimp Newsletter Template

Шаблонот за префрлување има одзив дизајн кој лесно може да се прилагоди со градителот на drag-and-drop StampReady. Можете лесно да додавате и заменувате различни елементи, да ги промените поставките за стилот и да го зачувате образецот за понатамошна употреба.  Уште повеќе, шаблонот користи напредна компресија на загуби која ја намалува големината на сликата за 70%. Шаблонот за префрлување исто така е компатибилен со Mailster, популарен WordPress приклучок за е-билтени.

2. Avalan - елегантен и реагирачки MailChimp шаблон

Avalan responsive MailChimp templateAvalan responsive MailChimp templateAvalan responsive MailChimp template

Обидете се со шаблонот Avalan ако барате елегантен дизајн. Шаблонот користи StampReady builder, што значи дека можете да го прилагодите секој дел од дизајнот, да го тестирате шаблонот и да го зачувате за понатамошна употреба.  Компатибилен е со не само MailChimp, туку и со монитор на кампањи. Шаблонот Avalan е тестиран и оптимизиран за да изгледа и да работи одлично за сите поголеми клиенти на десктоп, Android и iOS.

3. Повторно пошта - модерен MailChimp шаблон

Repo Mail MailChimp templateRepo Mail MailChimp templateRepo Mail MailChimp template

Образецот на Репо-мејл вклучува повеќе распореди совршени за билтени, промоции на производи и маркетинг кампањи. Благодарение на Gifky Layout Builder, можете дури и да креирате сопствени скици и шеми на бои. Значајни карактеристики вклучуваат:

 • Одличен чист дизајн
 • Многу опции за прилагодување
 • Лесен за користење
 • Компатибилен со сите поголеми клиенти за е-пошта
 • Извезете директно на вашата сметка на MailChimp
 • 88 вклучени HTML е-пораки со одговорност
 • Ретина подготвени распоред икони

4. Магазин - MailChimp Шаблон за Е-трговија бизниси

Shop e-commerce templateShop e-commerce templateShop e-commerce template

Размислете за шаблонот за Магазин ако ви треба шаблон за MailChimp наменет за онлајн продавници. Шаблонот е лесен за уредување. Можете да влечете, да испуштате и клонирате различни модули за да го забрзате процесот на дизајн.  Користете го режимот за преглед за да видите како вашата e-mail ќе изгледа на десктоп и на мобилен, а потоа ќе го извезете на вашиот компјутер за да можете да го користите со вашата сметка на MailChimp.  Образецот го поминува тестот Ламмус, како и W3C тестовите за да осигури компатибилност со сите поголеми клиенти за е-пошта.

5. Керол - Функција Богат MailChimp шаблон со решителен дизајн

Carol MailChimp templateCarol MailChimp templateCarol MailChimp template

Образецот на Carol MailChimp доаѓа со реалистичен дизајн и над 100 модули подготвени да се користат во вашите кампањи. Вклучете го вашиот бренд благодарение на можноста за користење неограничени бои, преуредување на модулите по желба и преглед на готовиот дизајн на двата десктоп и мобилни уреди кога ќе завршите.  Клиентите ги пофалуваат функциите на дизајнот, како и одличната поддршка:

Прекрасните шаблони за дизајн и услугата за поддршка секогаш беа многу брзи и одлични за сите барања за дебагирање. Ви благодарам!

6. Atellar - шаблон за повеќенаменски одговори на MailChimp

Atellar Multipurpose templateAtellar Multipurpose templateAtellar Multipurpose template

Шаблонот на Atellar содржи чист дизајн кој може да се користи без разлика каква кампања ви треба да испратите. Можете да ги промовирате своите неодамнешни постови со обележана слика и краток наслов на вашата статија, како и да вметнете повици кон акција што се поврзуваат со вашите продажни страници.  Користете го StampReady градителот за да ги прилагодите модулите и дизајнот, а потоа преземете го шаблонот за да го користите со MailChimp и CampaignMonitor или зачувајте го за понатамошна употреба во градителот.

7. Petras - Разновиден MailChimp Шаблон

Petras MailChimp templatePetras MailChimp templatePetras MailChimp template

Petras доаѓа со повеќе од 200 индивидуални модули, како што се слики со позадина со целосна ширина, копчиња, прозорци, сликовни мрежи и друго. Можете да го користите StampReady градител за да ги организирате елементите според вашиот вкус и да го прилагодите секој модул за да го одрази вашиот бренд.  Образецот е компатибилен со сите поголеми клиенти за е-пошта, изгледа зашеметувачки и на мобилни и на десктоп и е подготвен да биде извезен како MailChimp и HTML шаблон.

8. Emailo - едноставен и реагирачки MailChimp шаблон

Emailo responsive templateEmailo responsive templateEmailo responsive template

Шаблонот на Emailo изгледа едноставно и чисто, но има пакети со моќни опции под хаубата. Клучни карактеристики вклучуваат:

 • Образец за е-пошта
 • Компатибилен со CastelLab Builder, MailChimp и CampaignMonitor
 • Неограничени варијации
 • Неограничен модуларен интерфејс за влечење и спуштање
 • Зачувајте го вашиот дефиниција на вашата работна површина и уреди подоцна
 • Режим на преглед
 • Работи на секој главен клиент за е-пошта
 • Литмус тестиран

9. Кара - креативна е-маил шаблон

Kara creative templateKara creative templateKara creative template

Обидете се со шаблонот на Кара ако ви е потребен образец кој е погоден за креативни билтени. Образецот е целосно одговорен. Тоа ви овозможува да додадете позадина слики, кои се целосно поддржани во Outlook.  Образецот содржи уредувач за влечење и капка, неограничени бои и е компатибилен со сите главни клиенти. Клиентите радуваат околу дизајнот и карактеристиките на овој шаблон:

Многу добро дизајнирани, коментирани и документирани. Убав шаблон. Повеќе од доволно опции. Високо приспособлив.

10. Кеплер - Моќен MailChimp Шаблон

Kepler MailChimp templateKepler MailChimp templateKepler MailChimp template

Шаблонот Кеплер има не само убав дизајн, туку и моќни функции како што се интерфејс со влечење и спуштање, неограничени бои и фонтови и десетици различни модули. Покрај извозот на шаблонот, можете да испратите тест кампања и да го прегледате готовиот дизајн користејќи го интерфејсот на градителот.

11. Апликација за известување - Образец за пошта со образец MailChimp

Notification App MailChimp templateNotification App MailChimp templateNotification App MailChimp template

Апликацијата за известување е совршен избор за сопствениците на интернет-продавници или развивачите на апликации кои сакаат да ги подобрат своите стапки на конверзија.  Образецот вклучува претходно направени дизајни за добредојдени пораки, потврди за нарачки, фактури и друго. Исто така е целосно одговорен и има многу опции за избор за да изберат.

12. Сентинел - шаблон кој одговара на MailChimp

Sentinel responsive templateSentinel responsive templateSentinel responsive template

Изберете шаблонот на Сентинел ако сакате чист дизајн. Шаблонот може лесно да се прилагодува благодарение на StampReady drag-and-drop градителот и може да се користи како MailChimp или HTML дефиниција.  Можете да го прегледате и извезувате дизајнот и да бидете сигурни дека ќе работи одлично со сите поголеми клиенти за е-пошта.

13. Кинетички - Интерактивен MailChimp е-пошта Шаблон

Kinetic email templateKinetic email templateKinetic email template

Дефинитивно проверете го кинетичкиот образец ако сакате вашите пораки да издвојат. На врвот на одговорот, лесно можете да додадете модули како што се карусели, напречни ленти, видеа и многу повеќе.  Шаблонот е лесно да се прилагоди со интерфејс за влечење и спуштање и поставувања за прилагодување за фонтови, бои, маргини и друго.

14. Агенција - приспособлив MailChimp шаблон

Agency MailChimp templateAgency MailChimp templateAgency MailChimp template

Шаблонот на Агенцијата ви овозможува да прикажете голема слика на заглавието, како и слики во позадина и сопствени икони за дополнителна визуелна привлечност. Можете исто така да додавате повици за акција, линкови за социјални медиуми, сопствени бројачи и многу повеќе. Значајни карактеристики вклучуваат:

 • Целосно одговорен
 • Вклучена е датотека на PSD на Photoshop
 • Влечи-и-пушти онлајн градител
 • Дуплирајте ги или скријте ги модулите
 • Тестирано со Литмус и е-мејл на киселина
 • Целосно приспособлив

15. Notify3 - Шаблон за известување на MailChimp

Notify3 MailChimp templateNotify3 MailChimp templateNotify3 MailChimp template

Размислете за шаблонот на Notify3 ако сакате да изберете од претходно дизајнираните шаблони. Ова ви заштедува од додавање на модули себе, па се што треба да направите е да ја замените содржината на атарот со своја.   Сепак, сеуште можете да ги искористите градителот за влечење и спуштање за да додадете, клонирате или отстраните разни модули.

16. Блејд - лесно да се користи шаблон за е-пошта

Blade email templateBlade email templateBlade email template

Шаблонот на Блејд е лесен за користење, но тоа не значи дека му недостасува карактеристики. Образецот се издвојува благодарение на сопствени модули како сведоштва, способност да покажат вашето портфолио, табели за цените и многу повеќе.  Ова го прави одличен избор за секој креатор кој сака да ги охрабри претплатниците да ги вработи. Тоа е, исто така, одговора, работи со сите главни клиенти за е-пошта, и може да се извезува на вашиот компјутер, како и да се спаси за понатамошна употреба.

17. Каппа - Одговорен MailChimp шаблон со градител вклучен

Kappa MailChimp templateKappa MailChimp templateKappa MailChimp template

Шаблонот на Капа нуди прекрасен дизајн, како и 12 претходно изградени шаблони и градител за влечење и спуштање кој е лесен за користење. Карактеристики вклучуваат:

 • Draggable елементи
 • Draggable модуларни блокови
 • Избор на боја
 • Фонтови на Google
 • Слика за позадина и стилови на боја
 • Извоз во MailChimp
 • Зачувани шаблони
 • Отворени преглед
 • Испрати тест е-пошта

18. Accel - Професионален MailChimp Шаблон

Accel professional templateAccel professional templateAccel professional template

Шаблонот на Accel е совршен за секој кој сака да испраќа електронски пораки со професионално и полирано поле. Освен тоа што е одговорен, тој е целосно прилагоден благодарение на интерфејсот за влечење и спуштање кој ви овозможува не само да додавате или отстранувате разни модули, туку и да ги прилагодувате боите, фонтовите и друго.  Образецот работи со сите поголеми клиенти на десктоп, iOS и Android, и дури вклучува PSD-датотека за оние кои имаат повеќе искуство со дизајн.

19. Halox - задебелен e-mail шаблон

Halox email templateHalox email templateHalox email template

Шаблонот Halox го олеснува извозот на готовиот шаблон директно во MailChimp, како и го зачувува во рамките на градителскиот интерфејс за подоцнежна употреба.  Ги поддржува Google Fonts, па можете лесно да стилизирате вашата типографија и да менувате било која од боите на елементот, и многу повеќе. Е-поштата го помина тестот на Литмус, па затоа докажано е дека работи со сите поголеми клиенти за е-пошта.

20. Простор - Корпоративен MailChimp шаблон

Space MailChimp templateSpace MailChimp templateSpace MailChimp template

Ако барате дефиниција со корпоративно чувство, не гледам подалеку од Space. Овој прилагодлив шаблон ви овозможува да ги преуредите елементите според вашиот вкус, да го прилагодите стилот и лесно да го известите готовиот дизајн на вашата работна површина.  Можете исто така да го зачувате вашиот напредок во секое време и да продолжите да работите подоцна, директно од работната површина.

5 совети кои ќе ви помогнат да ја зајакнете вашата стапка на ангажирање на е-пошта

Кога станува збор за вашата e-mail листа, најважната метрика е стапката на ангажман. Се мери со земање во предвид за вашата отворена и за кликање.  Се разбира, колку повеќе претплатници ќе го имате понизок стапката на ангажман ќе биде. Сепак, постојат неколку начини за да ви помогнете да добиете подобра стапка на отворање и кликање.

1. Бидете лични

Речиси секој давател на е-пошта, вклучувајќи го и MailChimp, ви овозможува да вметнете тагови за персонализација во вашите кампањи за е-пошта. Ова значи дека секој контакт кој го даде своето име ќе добие е-пошта која ги поздравува лично.  Дополнителен допир како ова оди да се покаже дека се обидувате да формирате врска и ги прави вашите претплатници да се чувствуваат како да пишувате е-пошта само за нив.

Преземете го чекор понатаму и бидете сигурни дека вашите кампањи доаѓаат од вистинска личност, а е генеричка адреса за е-пошта, како што е marketing@yourcompany.com.

2. Напишете интересна тема

-маил кампањи со предмет линии како што се "Новости на компанијата / ажурирања / Најнови пост" нема да ве одведат далеку. Наместо тоа, осигурајте се дека вашата предметна линија треба да ја активира нивната љубопитност и да ги натера да ја отворат е-поштата.  Користете јасен јазик, држете го едноставно, но не заборавајте да го вклучите јазикот ориентиран кон акција и да им ја покажете вредноста на отворањето на е-поштата.

3. Вклучете повик за акција

Ако сакате вашите претплатници да кликнат на вашиот сајт, тогаш треба да вклучите повик за акција (CTA). За да биде ефективна, користете само еден CTA по е-пошта и бидете сигурни дека тоа е лесно видливо.  Запомнете дека повеќето луѓе преснимуваат пораки, па затоа треба да бидете сигурни дека вашата CTA не се изгуби во остатокот од содржината на е-поштата.

4. Додајте Alt-тегови за слики и копчиња

Имајќи предвид дека некои е-пошта клиенти блокираат слики, ќе сакате да додадете алт-тагови на која било слика или копче што ќе го додадете во вашата е-пошта. Без алт тагови, вашите претплатници лесно може да ги пропушти и тоа може да ве чини продажба.

5. Почитувајте ги правилата CAN-SPAM

Конечно, најважниот дел од советот е да се придржувате кон правилата CAN-SPAM за да осигурите дека вашите кампањи за е-пошта не се испраќаат автоматски до спам или несакана папка. Меѓу различните правила, тоа значи дека треба да го вклучите вашиот физички адреса, лесен начин за да се откажете од вашите пораки и да користите јасен јазик во полињата "Од", "Во" и "Одговори".

Spice Up вашиот е-мејл кампањи со MailChimp шаблони

Шаблони за е-пошта на MailChimp се најдобриот начин за заштеда на време и одржување на конзистентен изглед и чувство за сите ваши е-маил кампањи. Благодарение на градителите со влечење и спуштање што ги користат многу од овие шаблони на MailChimp, тие се лесно да се прилагодат.  Можете да ги прегледате и да ги зачувате за подоцнежна употреба. Разгледајте ја нашата колекција на шаблони на MailChimp на ThemeForest, како и Envato Elements за да видите уште повеќе шаблони и да ги зачините вашите е-маил кампањи во претстојната година.

Advertisement
Did you find this post useful?
Want a weekly email summary?
Subscribe below and we’ll send you a weekly email summary of all new Business tutorials. Never miss out on learning about the next big thing.
Advertisement
Start your 7-day free trial*
Start free trial
*All Individual plans include a 7-day free trial for new customers; then chosen plan price applies. Cancel any time.